Venkovní žaluzie

Nejlepší ochranou proti přehřívání interiéru je zachycení slunečního záření vně oken - jedině tak lze udržet v interiéru příjemné teplotní podmínky bez nutnosti použití klimatizace. K tomuto účelu se nejlépe hodí venkovní žaluzie. Jsou vhodné pro všechny typy objektů, od rodinných domů přes administrativní budovy až po průmyslové stavby.
 
 
 
 
Hlavní výhoda venkovních žaluzií spočívá v možnosti plynulé regulace osvětlení interiéru. Na rozdíl od venkovních rolet, které zastiňují postupně shora, mohou venkovní žaluzie regulovat od drobného zastínění takřka po úplné zatmění plynule, a to najednou v celé ploše okna. Zatažené žaluzie také nijak nebrání možnosti otevření okna a potřebné ventilaci.
 
Principiálně jde o prvek podobný žaluziím interiérovým, avšak s tím rozdílem, že je použita robustnější konstrukce a použitý materiál dlouhodobě odolá venkovním atmosférickým vlivům. Venkovní žaluzie se skládají z lamel, vodících lišt a krycího kastlíku. Ten může být schován pod omítkou (v případě instalace venkovních žaluzií v průběhu hrubé stavby), nebo může být "přiznaný" nad okenním otvorem (v případě instalace po dokončení hrubé stavby). Krycí plechy lze barevně sladit s domem či barvou oken, parapetů apod. (Lze vybrat úplnou škálu barev dle vzorníku RAL.)
 
Ovládání venkovních žaluzií může být klasicky manuální, kdy se systém lamel ovládá pomocí kliky, nebo automatické pomocí elektropohonu. Automatické ovládání je velmi komfortní, k čemuž přispívá i možnost sladit ovládání žaluzií s ovládáním dalších automatických pohonů v domě – např. s garážovými vraty, vjezdovou bránou apod. Velmi pohodlným řešením je také přednastavení automatické regulace světla pro určité denní doby.
 
Rádi Vám pomůžeme s výběrem venkovních žaluzií, aby odpovídaly přesně Vašim potřebám!
 
 

Hlavní výhody venkovních žaluzií

  • regulace světla a stínu v interiéru
  • elegantní a moderní exteriérový doplněk každé stavby
  • ochrana oken před povětrnostními vlivy
  • minimální požadavky na údržbu
  • tepelná izolace interiéru
  • ochrana soukromí – při úplném zatažení zabraňují pohledům zvenčí
 
 

Jak udržovat venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie nevyžadují žádnou zvláštní údržbu - jsou velmi nenáročné na provoz. Jediným krokem, který je vhodné přibližně 2x ročně udělat (nejlépe na jaře a na podzim), je zbavit lamely žaluzií naneseného prachu z okolí. Postup je jednoduchý: sklopte žaluzie do svislé polohy a omyjte je vodou s troškou jaru nebo mýdla. Určitě nepoužívejte žádnou "vyšší chemii", jako jsou ředidla, rozpouštědla, odstraňovače skvrn apod.
 
Nakonec můžete venkovní žaluzie opláchnout klidně i hadicí, nicméně pozor na přílišné namočení fasády - někdy je lepší použít hadřík a kbelík vody.
 
 
 
 
 
 

Můžeme doporučit

Technorol se specializuje na stínící techniku a to zejména na markýzy a rolety, které nabízí v mnoha provedeních.